تحریمات

با وجود افت فروش اسمارت فون‌های Huawei در سطح دنیا به‌علت تحریمات اخیر دولت آمریکا، اینطور که پیداست رکورد فروش قابل توجه‌ای جهت پرچم‌داران نوین این کمپانی یعنی، گموبایل‌های سری Mate ۳۰، در بازار چین ثبت گردیده است.

هواوی

میزان فروش

این کمپانی 2 روز قبل به‌شکل رسمی فروش موبایل‌های سری Mate ۳۰ را در چین شروع کرد. آمارها بیان کننده‌ی در 1 دقیقه‌ی آغازین فروش Mate ۳۰ در فروشگاه online وی‌مال به نشانی VMall.com، بیشتر از پانصد میلیون یوآن برابر هفتصد میلیون دلار درآمد جهت Huawei به‌ دست آمده است. اکنون، این کمپانی فقط ورژن 4G اسمارت فون‌های نوینش را راهی بازار چین کرده است و براساس اظهارات رسمی، تصمیم دارد در November سال جاری ورژن 5G آن‌ها را هم دردسترس هواداران جای دهد. هواوی در چین ورژن پایه‌ی Mate ۳۰ را با بهاء ۳،۹۹۹ یوآن (حدوداً ۵۶۱ دلار) به فروش می‌رسد؛ یعنی چینی‌ها تقریباً ۳۵% تخفیف جهت کاربران قائل شده‌اند. این کمپانی زمان پرده‌برداری رسمی Mate ۳۰ اظهار کرد ورژن پایه‌ی این اسمارت فون را با بهاء ۷۹۹ یورو (حدوداً ۸۷۴ دلار) در بازارهای اروپایی به فروش خواهد رساند. Richard Yu، مدیرعامل این کمپانی، با منتشر شدن پستی در شبکه‌های اجتماعی، تخفیف اعمال‌ شده جهت ارائه‌ی اسمارت فون‌های Mate ۳۰ در چین را رسماً تأیید کرد.

براساس اطلاعات SMCP، موجودی ورژن گران‌بهاءتر این سری، یعنی ورژن pro، در فروشگاه VMall در روز نخست عرضه به‌صورت کامل پایان رسیده است؛ با‌این‌وجود، فروش ورژن پایه همچنان نیز به‌صورت وسیعی ادامه دارد. این، یعنی افرادی که تمایل به خرید ورژن pro در چین دارند، بایستی از هم‌الآن آن را پیش‌ خرید نمایند تا دیوایسشان در آینده به دستشان برسد.استراتژی این کمپانی چینی جهت ارائه‌ی دستاوردهایش نشان می‌دهد این کمپانی اهمیت مخصوصی جهت بازار چین قائل است و تصمیم دارد هرروز سهم افزون‌تری از آن را به دست آورد. درحقیقت، این کمپانی تصمیم دارد با فوکوس ویژه برروی بازار چین، به‌گونه‌ای افت فروش جهانی دستاوردهایش را تلافی کند؛ افتی که به‌علت تحریمات سخت ایالت متحده برعلیه این کمپانی روی داده است. ضمناً چینی‌ها قصد دارند با فروش دیوایس‌های افزون‌تر، به تدریج خودشان را ازنظر سهم بازار موبایل‌ها به مقام اول Samsung نزدیک‌تر کنند.

تحریمات ایالت متحده کمپانی چینی را وادار کرده است پرچم‌داران نوینش را بدون نرم افزارها و خدمات پیش‌ فرض google ارائه کند. حدوداً در همه‌ی بازارهای خارج از چین کاربران Android به‌شکل قابل توجه‌ای به خدمات google، به‌خصوص Play Store، وابسته هستند و این مسئله نکته‌ای منفی جهت Huawei محسوب می‌شود. چه بسا این کمپانی چینی چاره‌نگری‌هایی هم در این عرصه اندیشیده است.

Huawei Mobile Services

Huawei زمان پرده‌برداری Mate ۳۰، سرویسی مخصوص با اسم Huawei Mobile Services را رونمایی کرد که اینطور که پیداست وظیفه‌اش انجام اعمال اساسی و اصلی است که Google Play Services انجام می‌دهد. ضمناً، این کمپانی جهت پرنمودن جای خالی Play Store، اعلام کرده است کاربران قادرند از فروشگاه آنلاین Mate ۳۰، یعنی AppGallery، بهره برند. برطبق آمار رسمی، AppGallery در حال حاضر سیصد و نود میلیون کاربر active ماهانه دارد. چه بسا اگر تمایل داشته باشید، قادرید با استفاده از این آموزش، خدمات و نرم افزارهای google را برروی Mate ۳۰ نصب نماید.

Huawei در حال حاضر بعد از Samsung و بالاتر از Apple، افزون‌تر سهم بازار اسمارت فون‌های را از آن خود کرده است. این کمپانی چینی امید دارد قادر باشد با فروختن شمار قابل توجه‌ای از دستاوردهایش در بازار چین، کاهش فروش بازار جهانی را تلافی کند تا جایگاهش در میان تولید کنندگان موبایل برتر تهدید نشود.

جهت مشاهده محصولات هواوی و اطلاع از قیمت‌ها اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *