خداحافظی با Google Play Music

اخبار اخیر

چند وقت قبل مشخص بود که نرم افزار You Tube Music قرار است روی کار بیاید و جانشین نرم افزار پیشین شود، ولی اکنون به وسیله‌ی این شرکت تایید شده که این نرم افزار به جای Google Play Music به Player پیش‌فرض Android ۹ و Android ۱۰ مبدل خواهد شد.

اپلیکیشن

اظهارات این کمپانی

این کمپانی اظهار دارد: «هواداران موزیک در اسمارت فون‌های Android اکنون به آسانی قادرند از جادوی YouTube Music بهره برند. این نرم افزار برروی کل دیوایس‌های نوین  از جمله خانواده pixel نصب خواهد شد. زمانیکه دیوایس نوین خود را خریداری کردید کافی است به صفحه نرم افزارها نگاه کنید و آیکن YouTube Music را ببینید. چنانچه همچنان Android ۱۰ را دریافت نکرده‌اید، دلواپس نباشید، زیرا با رجوع کردن به Play Store قادرید این نرم افزار را بیابید.»

نقات ضعف

این جانشینی صددرصد اندکی زمان خواهد برد. این نرم افزار نخستین سری در November سال ۲۰۱۵ معرفی شد. از این رو، Google Play Music همچنان برای Download در دسترس می‌ماند ولی بیشتر از قبل به اتمام کار خود نزدیک می‌شود. جانشین جدید در آغاز تولد 4 سالگی است، اما همچنان امکانات زیادی ندارد. یکی از مهم‌ترین خصوصیات که نبود آن در این نرم افزار به چشم می‌آید، نبود قابلیت آپلود فایل‌های MP3 به فضای ابری و استریم از روی آن است. این ویژگی که در گوگل پلی موزیک وجود دارد به شما اجازه می‌دهد اسپاتیفای شخصی خود را بسازید و از هر جا که خواستید به آهنگ‌هایتان دسترسی داشته باشید. البته گوگل وعده داده که این قابلیت را به زودی به یوتیوب موزیک اضافه می‌کند.

مزایا

یکی از قابلیت‌های برتر جانشین جدید در مقایسه با اپ قدیمی امکان پخش فایل‌هایی است که در دستگاه‌های محلی شما، چه موبایل و چه تبلت، ذخیره شده است. این قابلیت برای یک پلیر موسیقی اهمیت زیادی دارد و می‌تواند خیلی از کاربران را به سوی این اپلیکیشن جذب کند. با توجه به این که دامنه پوشش یوتیوب موزیک علاوه بر اندروید بلندگوهای هوشمند را هم در بر می‌گیرد، احتمالا حالا زمان خوبی است که این برنامه را امتحان کنید. یوتیوب موزیک به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد و می‌توانید اشتراک ویژه آن را نیز تهیه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.