اخبار اخیر در ارتباط با پرچمداران تازه‌نفس هواوی

تحریمات

بر اساس انتظارات، کمپانی هواوی سرانجام طی رویدادی در شهر مونیخ آلمان از اسمارت فون‌های نوین خانواده Mate تحت اسامی Mate ۳۰،Mate 30 Pro و Mate 30 Porsche Design RS پرده‌برداری کرد. با‌ این‌ وجود، هیجان این مراسم قبل از این که مرتبط به ارائه دیوایس‌های نوین Huawei باشد، حول راه‌کار این کمپانی جهت دورزدن تحریمات google جریان داشت. توقع می‌رفت که چینی‌ها طی برپایی رویداد یادشده، اشاره‌ای به نبود سرویس‌های google روی پرچم‌داران خود کنند؛ ولی این اتفاق رخ نداد تا هواداران به خرید این اسمارت فون‌ها با سردرگمی مواجه شوند.

اظهارات مدیرعامل این کمپانی

بعد از برپایی مراسم Huawei، ریچارد یو، مدیرعامل این کمپانی در جلسه‌ای که با اصحاب رسانه داشت، به بعضی از سوالات آن‌ها جواب داد. زمانیکه از او در مورد راهکار کمپانی‌اش جهت بهره بردن از سرویس‌های google برروی پرچم‌داران خانواده Mate ۳۰ پرسیده شد، وی از قفل‌گشایی Bootloader این دیوایس‌ها سخن گفت؛ مسئله‌ای که با سیاست‌های قبلی چینی‌ها در تناقض قرار داشت. گویا شرقی‌ها همچنان درمورد مسئله ذکر شده به یک اجماع نرسیده‌اند و هنوز در دو راهی انتخاب، سردرگم هستند؛ به دلیل اینکه براساس صحبت‌هایی که یکی از سخنگو‌های Huawei جدیداً انجام داده، به‌ نظر می‌آید، این کمپانی هیچ‌ گونه برنامه‌ای جهت قفل‌گشایی Bootloader اسمارت فون‌های نوین خود ندارد. همچنان معلوم نیست که آیا این تصمیم گذرا بوده و در آینده باز هم دستخوش تحول خواهد شد یا نه؛ چیزی که مشخص است، کار دشوار Huawei جهت فتح بازار‌های غرب است؛ بازارهایی که شدیداً بر سرویس‌ها و نرم افزارهای google متکی هستند.

کلام آخر

تاامروز Huawei از هرنوع اظهار نظر در مورد جایگاه نوین خود پرهیز کرده است؛ ولی به‌ محض وصول خبرهای تازه، شما را مطلع خواهیم ساخت.

نظرات خود را در این مورد با ما و دیگر کاربران به‌ اشتراک بگذارید. آیا به‌ عنوان یک کاربر، حاضر به پرداخت بهاء بالا جهت پرچم‌داری که از سرویس‌های google بی‌بهره است، هستید؟

یک نظر

  • شاهین

    برای من مهم نیست و من باز هم علاقه مند به خرید میت سی هستم ولی هواوی باید حتما اپ استوری به صورت پیشفرض نصب کند

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.