پتنت‌هایی از یک موبایل مجهز به پنل‌نمایش دوگانه که می‌تواند مربوط به اسمارت فون سامسونگ باشد

جدیدترین طراحی‌ها

یکی از تازه‌ترین طراحی‌های اسمارت فون در بازار، اسمارت فون‌هایی مجهز به صفحه نمایش‌های دوگانه هستند که از جدیدترین آن‌ها می‌توان به اسمارت فون نوبیا زد 20 اشاره کرد. تلاش‌هایی برای قرار دادن یک صفحه نمایش اضافی کوچک‌تر در جایی از اسمارت فون انجام شده است، ولی آیا یک صفحه نمایش مجزا در پشت قاب وجود دارد؟ پتنت‌های مفهومی از سال گذشته منتشر شده است که می‌تواند به ما نشان دهد اگر چنین دستگاهی ارائه شود، به چه شکل خواهد بود و چه عملکردی دارد.

صفحه نمایش ثانویه

هرچند اسمارت فون‎‌هایی با ناچ یا بریدگی روی صفحه نمایششان نیز طراحی متفاوت و عجیبی نسبت به اسمارت فون‌های معمولی را عرضه  می‌کنند، ولی همه به دنبال اسمارت فون‌هایی تمام صفحه هستند. این دقیقا همان چیزی است که سامسونگ به آن فکر می‌کند و با توجه به طراحی‌های عجیب و غریبی نظیر دوربین چرخشی در اسمارت فون گلکسی ای 80، آن را به ما ثابت کرده است. با این حال اسمارت فون نوبیا زد 20 یک راه حل تازه‌تر را عرضه کرد و به جای چرخواندن دوربین برای گرفتن یک عکس سلفی، یک صفحه نمایش ثانویه را روی قاب پشتی اسمارت فون قرار داد که در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

Samsung Galaxy S11

اسمارت فون‌های نسل آینده

شاید پتنت‌های به ثبت رسیده از طریق این کمپانی که به یک اسمارت فون با صفحه نمایش دوگانه اشاره دارند نیز نشان دهد که سامسونگ به دنبال استفاده از چنین سبک طراحی در اسمارت فون‌های نسل آینده‌ی خود است. اکنون این سوال پیش می‌آید که آیا این پتنت‌ها مربوط به اسمارت فون‌های سری گلکسی اس ۱۱ سامسونگ هستند یا خیر. شاید چنین تغییر در سبک طراحی برای یک پرچمدار زیاد باشد و این کمپانی بخواهد اول از همه این طراحی را با اسمارت فون‌های سری گلکسی A خود آزمایش و اگر موفقیت آمیز بود، آن را در اسمارت فون‌های سری گلکسی S خود نیز به کار بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.