مشخصات اصلی Pixel 4 جهت رقابت با حریفان قدر (بخش دوم)

سیستم شناسایی چهره مطمئن

با وجود این که گوگل تیزر کوتاهی در ارتباط با سیستم شناسایی چهره pixel ۴ به اشتراک گذاشته، اما همچنان از سازوکار دقیق آن اطلاع نداریم. ولی چنانچه این کمپانی قصد دارد در این عرصه با Apple رقابت کند، بایستی این سیستم نیز خیلی ایمن و دقیق باشد. سیستم Face ID آیفون‌ها آن‌قدر ایمنی بالایی دارد که قادر است جهت پرداخت‌های الکترونیک مورد بهره قرار بگیرد؛ این در صورتی است بیشتر اسمارت فون‌های Android با وجود پشتیبانی از توانایی شناسایی چهره، از چنین امکانی بهره نمی‌برند. به همین دلیل امید داریم امنیت سیستم شناسایی چهره این اسمارت فون آن‌قدر بالا باشد که کاربران آن قادر باشند جهت پرداخت‌های الکترونیک نیز از آن بهره برند.

گوگل

فزونی عمر باتری

باتری pixel ۳ و Google Pixel 3 XL در بررسی‌های صورت گرفته شده با پخش فیلم در حالت هواپیما، به ترتیب پانزده ساعت و شانزده ساعت و چهل و نه دقیقه تاب آوردند. اگر چه چنین عمر باتری به خودی خود بد نیست و قادر است جوابگوی 1 روز کامل کاری باشد، اما در هر حال پرچم‌داران Samsung در این عرصه حرف افزون‌تری جهت گفتن دارند. در همین بررسی، باتری Galaxy S10 و Galaxy S10 Plus به ترتیب جهت مدت هجده ساعت و بیست و یک ساعت انرژی لازم اسمارت فون را تأمین کردند. به غیر از این همین که اسمارت وفن‌های پرچم‌دار Galaxy از قابلیت شارژ معکوس وایرلس استفاده می‌کنند، ویژگی مفیدی است که برای شارژ دیگر گجت‌ها مانند ساعت‌های هوشمند می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته ما از پیکسل ۴ انتظار ارائه‌ی شارژ بی‌سیم معکوس نداریم ولی امیدواریم در زمینه‌ی عمر باتری نسبت به رقبای مهم خود عملکرد قابل توجهی داشته باشد.

بهاء متناسب‌تر

زمان ارائه pixel ۳ و Google Pixel 3 XL با بهاءهای ۷۹۹ و ۸۹۹ دلاری راهی بازار شدند. چنانچه بهاء اسمارت فون‌های Pixel ۴ نیز به همین روال باشد، پس آن‌ها در مقایسه با iPhone 11 Pro نهصد و نود و نه دلاری و Samsung Galaxy S10 نهصد دلاری بهاء ارزان‌تری خواهند داشت. با این وجود، در هر 2 خانواده ناظر ورژن اقتصادی هستیم؛ iPhone ۱۱ با بهاء ۶۹۹ دلاری ارائه شده و جهت خرید Galaxy S10e بایستی ۷۵۰ دلار بپردازید. البته گوگل هم مدتی قبل مدل میان‌رده پیکسل تحت عنوان پیکسل ۳A را معرفی کرد که ۳۹۹ دلار قیمت دارد و برادر بزرگ‌تر آن با قیمت ۴۷۹ دلاری به بازار عرضه شده است. اما اگر قرار است چندین ماه دیگر این مدل‌ها عرضه شوند، گوگل با قیمت‌گذاری بهتر برای پیکسل ۴ می‌تواند توجهات بیشتری را نسبت به آن جلب کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.