گام دوم

۲. در مرحله بعدی، اگرچه جزییات به زبان چینی بیان شده اما بدون دانستن این زبان نیز قادرید به سادگی کارهای موردنظر را انجام دهید. اول از همه بایستی این نرم افزار را به ادمین موبایل مبدل کنید تا قادر باشد خدمات و نرم افزارهای google به‌صورت کامل در سیستم‌عامل موبایل نصب کند. به همین دلیل نخست بر آیتم آبی کلیک کنید و بعد از آن بایستی آیتم Activate را انتخاب نمایید.

هواوی

گام سوم

۳. در قدم بعد، راهی قسمت دانلود موارد دلخواه می‌شوید که بایستی بر دکمه آبی کلیک کنید و پس از نمایش یک پنل نوین، سری دیگر آیتم آبی رنگ را انتخاب کنید. پس از دانلود خدمات و فریمورهای گوناگون، در آخر Google Play Store دانلود و نصب می‌شود.

هواوی

گام چهارم

۴. با این کار، خدمات  و نرم افزارهای google حدوداً به صورت کامل در Huawei Mate 30 نصب می‌شوند و قادرید خصوصیات اکانت google خود را در Play Store وارد کنید. سپس دانلود نرم افزارهایی مثل Chrome ،Google Maps و gmail ممکن می‌شود. چه بسا پیش از دانلود و شروع استفاده از آن‌ها، پیشنهاد می‌کنیم که یک بار موبایل خود را reboot کنید.

هواوی

گام پنجم

۵. پس از انجام این اقدامات، از آنجایی که دیگر به این نرم افزار چینی احتیاجی ندارید، بهتر است آن را پاک کنید. نخست جهت حذف دسترسی Android، از قسمت Settings به Security و More Settings و در آخر Device Administrators رجوع کنید؛ با کلیک بر آیتم مرتبط به این نرم افزار، آیتم DEACTIVATE را انتخاب کنید. پس از این مثل هر نرم افزار دیگری، در Home Screen یا app drawer انگشت خود را بر آن نگهدارید تا آیتم Uninstall نمایای شود و بر آن ضربه بزنید.

هواوی

کلام آخر

این راه‌حل جهت اسمارت فون‌های Huawei Mate 30 و در کل موبایل‌های Huawei مربوط به کشور چین که بدون خدمات google هستند، به‌خوبی پاسخ می‌دهد. چنانچه درباره‌ی ورود خصوصیات حساب کاربری google در بعضی از نرم افزارهای این کمپانی با معضل روبه‌رو می‌شوید، reboot موبایل این معضلات را برطرف می‌کند. ضمناً بایستی خاطرنشان کنیم که اگر چه Google Assistant با این کار active می‌شود، اما با استفاده از فشردن دکمه موردنظر یا گفتن جمله‌ی Hey Google این دستیار دیجیتالی اجرا نمی‌شود. اگرچه جهت ورژن‌های قدیمی Huawei به منظور این معضل روشی مطرح شده، اما فعلا جهت Huawei Mate 30 نمی‌شود از آن راهکار بهره برد. در هر حال اکنون که اسمارت فون‌های Huawei Mate 30 بدون خدمات و نرم افزارهای ارزشمند Google ارائه می‌شوند، با این امر می‌شود آن‌ها را تا اندازه بسیاری به وضعیت عادی نزدیک کرد و با خیال آسوده از امکانات گوناگون خدمات Google استفاده کرد. در ادامه می‌توانید video مربوط به مرحله‌های نصب این نرم افزار را ملاحظه کنید.

جهت مشاهده محصولات هواوی و اطلاع از قیمت‌ها اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>