غول فناوری کره‌ای قصد دارد اسمارت فون‌های خود را با حفره بسیار کوچکتری طراحی کند (بخش اول)

دستاورد نوین

 تا سال قبل کسی فکر نمی‌کرد که شرکت سامسونگ اسمارت فون بدون حفره ارائه کند ولی اگر توجه کنید می‌بینید که این غول فناوری اکنون اسمارت فون‌هایی با حفره درون صفحه نمایش را از سری‌های گوناگون وارد بازار کرده است. مشتریان این اسمارت فون‌ها تا به حال عکس العمل مثبتی به این موضوع نشان داده‌اند و همچنین انتظار نمی‌رود که این کمپانی تصمیم داشته باشد این حفره‌ها را در آینده نزدیک از محصولات هوشمند خود حذف کند. از طرفی هم ممکن است که این سازنده کره‌ای طراحی و ابعاد حفره را در اسمارت فون‌های آینده خود دستخوش تغییراتی کند. پتنت‌هایی از طراحی حفره توسط این کمپانی منتشر شده است که نشان می‌دهد این شرکت کره‌ای در نظر دارد میان‌رده‌های گلکسی ای و گلکسی ام خود را از سال آینده با حفره بسیار کوچکتری طراحی کند. همچنین گفته می‌شود که هدف این کمپانی حذف حفره و طراحی پنل نمایش تمام صفحه است که احتمالا از سال 2021 به آن دست پیدا می‌کند.

طراحی نسل آینده اسمارت فون‌ها

خبرگزاری LetsGoDigital چند روز قبل رپرتاژ کرد که شرکت Samsung در کشور کره جنوبی و در انتهای سال 2018 میلادی به ثبت پتنت‌هایی برای دو نوع طراحی مختلف اقدام کرده است. هر دو تقاضا در ژوئیه سال جاری تأیید شدند و به ثبت رسیدند و همچنین چند هفته قبل منتشر شدند. بدین ترتیب حالا شرکت Samsung اجازه دارد از طراحی آن‌ها در اسمارت فون‌های آینده خود استفاده کند. این طراحی‌ها به نوعی «نسل آینده ناچ» نامیده شده‌اند.

سامسونگ

پتنت‌های نوین

این شرکت کره‌ای در حال حاضر انواع گوناگونی از حفره‌ها را درون صفحه نمایش عرضه می‌دهد که در این میان می‌توانیم به Infinity-U، Infinity-V و Infinity-O اشاره کنیم، اما توضیحات مربوط به پتنت‌های اخیرش با هیچ کدام از این نوع طراحی‌ها مطابقت ندارد. در حقیقت این پتنت‌های جدید به نوعی تلفیق و ترکیب طراحی‌های قبلی هستند که نتیجه آن‌ بریدگی بسیار کوچکی برای تعبیه دوربین سلفی و همچنین خطی کوچک است که حفره را به حاشیه بالای صفحه نمایش متصل می‌کند.

جهت اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.