اظهارات این کمپانی

جدیداً بروس لی، مدیر اجرایی این کمپانی، توضیح داده است که آن‌ها چه طور قادر بوده‌اند به چنین نرخ فریمی دستیابی پیدا کنند. بروس لی در این مورد اظهار داشت: «روند کلی ضبط فیلم ۷٬۶۸۰‌ فریم‌بر‌ثانیه، فضای خلی زیادی از رم را می‌گیرد. لذا ما جهت ممکن کردن این امر از شیوه‌ای بهره برده‌ایم که با اتکا به آن، قسمت‌های گوناگون چیپست یعنی پردازنده‌ی مرکزی (CPU)، پردازنده‌ی گرافیکی (GPU)، واحد پردازش مبنی بر شبکه‌ی عصبی (NPU) و پردازنده‌ی سیگنال تصویر (ISP) با همدیگر کار می‌کنند تا قادر باشند به‌شکل مستقیم خروجی تصویر را بگیرند. در این روند، یک فیلم معمولی با زمان ۰/۱۲ ثانیه در آخر به فیلمی با زمان سی‌ودو ثانیه مبدل خواهد شد.»

هواوی

به عبارت دیگر

به‌بیان دیگر، این موبایل ۰/۱۲ ثانیه از فیلم را ضبط می‌کند؛ این میزان سپس به ۳۲ ثانیه در یک فیلم اسلوموشن با نرخ سی فریم‌بر‌ثانیه مبدل می‌شود؛ این مقدار برابر ثبت ۹۴۵ فریم در یک فیلم با کیفیت تصویر 720p است. همان‌گونه که قبل‌تر بیان شد، چنین عملی همه‌ی قسمت‌های چیپست دیوایس را حاوی پردازنده‌ی مرکزی (CPU)، پردازنده‌ی گرافیکی (GPU)، واحد پردازش مبنی بر شبکه‌ی عصبی (NPU) و پردازنده‌ی سیگنال تصویر (ISP) تحت‌ فشار قرار می‌دهد تا داده‌های گوناگون را به‌سرعت پردازش کنند.

از یاد نبرید که عکس‌العمل اشخاص معمولاً آنقدرها هم تند نیست تا در مطلوب‌ترین تایم ممکن، ضبط فیلم از یک صحنه‌ی مخصوص را شروع کنند. به‌جای آن، واحد پردازش مبنی بر شبکه‌ی عصبی، یک ثانیه از vedeo را با استفاده از گونه‌ای الگوریتم مبنی بر AI مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد تا خودش به‌شکل اتوماتیک متوجه شود که در چه زمانی ضبط ویدئو‌ی ۰/۱۲ ثانیه‌ای مذکور را شروع کند. همه‌ی این روند، 2 گیگابایت از فضای رم می‌گیرد.

در نتیجه

با مدنظر داشتن توضیحات بالا، کاملاً درمی‌یابیم که زمانیکه در Mate 30 Pro دکمه شاتر را می‌فشاریم، دیوایس قادر است ۰/۱۲ ثانیه فیلمی ۷٬۶۸۰ فریم‌بر‌ثانیه را ثبت کند تا هوش مصنوعی به‌شکل اتوماتیک برهه زمانی آتی را برگزینید. ماحصل آن می‌شود که با فیلمی روبه‌رو می‌شویم که نرخ ۷٬۶۸۰ فریم‌بر‌ثانیه دارد و به‌مدت سی و دو ثانیه قابل‌ پخش است. به‌عبارتی ساده‌تر، این اسمارت فون یک فیلم ۰/۱۲ ثانیه‌ را با نرخ ۷٬۶۸۰ فریم‌بر‌ثانیه ثبت می‌کند؛ در یک فیلم با طول ۰/۱۲ ثانیه، شمار فریم‌های به ثبت رسیده برابر ۹۴۵ عدد است. سپس این فیلم خودش با نرخ سی فریم‌بر‌ثانیه به‌مدت سی و دو ثانیه پخش می‌شود.

جهت مشاهده محصولات هواوی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *