Amazon و Samsung؛ مورداعتمادترین‌ها در عرصه لوازم هوشمند خانگی

نظرسنجی

کمپانی به نام eFluent که در عرصه میزان تعامل کاربران دیجیتال تحقیق و فعالیت می‌کند، اخیرا رپرتاژ یک نظرسنجی مربوط به ۸ آوریل ۲۰۱۹ را منتشر کرده است. اگرچه این نظرسنجی با هدف بازاریابی برای شرکای تجاری این کمپانی صورت گرفته، اما اطلاعات جالبی در آن وجود دارد که ممکن است برای بعضی از کاربران جذاب باشد. یکی از بزرگ‌ترین غافل‌گیری‌های این رپرتاژ مبنی بر آن است که از میان برندهای سازنده محصولات هوشمند خانگی، آمازون و سامسونگ از مورداعتمادترین‌ها هستند.

نتایج نظرسنجی

در این تحقیق بیش از ۹۳۰۰ نفر حضور داشته و به سوالاتی در مورد خرید محصولات هوشمند خانگی جواب داده‌اند. در نهایت بر طبق نتایج این نظرسنجی، ۳۰ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که در سال قبل دست کم یک محصول هوشمند خانگی را خریداری یا نصب کرده‌اند؛ از این میان، ۳۲ درصد گفته‌اند که آمازون مورد اعتمادترین مارک لوازم هوشمند خانگی برای آن‌هاست. ۳۲ درصد دیگر نیز اعلام کرده‌اند که سامسونگ را به عنوان مورد اعتمادترین مارک در این عرصه قبول دارند. افزون بر این، بر طبق نتایج این تحقیق، ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که در خانه‌های خود دست کم یک محصول هوشمند دارند. ۱۱ درصد نیز در چهار هفته منتهی به این نظرسنجی دست کم یک محصول هوشمند را در خانه خود نصب کرده‌اند.

سامسونگ و آمازون

این شرکت‌کنندگان چه کسانی هستند؟

 بیست و نه درصد افراد خود را در گروه «پذیرندگان اولیه» می‌بینند؛ یعنی اولین افرادی که یک محصول یا تکنولوژی نوین را امتحان می‌کنند. از آن سو، ۳۶ درصد خودشان را جزو گروه «عقب‌ماندگان» می‌دانند؛ یعنی کسانی که خیلی دیر دست به امتحان محصولات یا تکنولوژی‌های نوین می‌زنند و از آخرین نفرات در این راه هستند. نکته‌ای که با توجه به این آمار توسط Fluent کشف شده از این واقعیت حکایت دارد که پذیرندگان اولیه شانس بالاتری برای اعتماد به مارک‌های Sonos و Nest دارند. مطابق نتایج این نظرسنجی، سن، جنسیت و والد بودن یا نبودن نیز بر نوع تکنولوژی‌هایی که افراد دست به انتخاب آن‌ها می‌زنند نقش بسزایی دارد. Fluent می‌گوید ۱۴۰ درصد بیشتر احتمال دارد که شرکت‌کنندگان بین ۱۸ تا ۳۴ سال نسبت به شرکت‌کنندگان بالای ۳۵ سال از سیستم‌های اتوماسیون یا دستیارهای شخصی (مثل الکسا یا گوگل اسیستنت) استفاده کنند. همچنین، ۲۶ درصد احتمالش بیشتر است که پدر و مادرها به استفاده از ترموستات‌های هوشمند روی بیاورند. خانم‌ها هم ۶۱ درصد بیشتر احتمال دارد که از آینه‌های هوشمند استفاده کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.