خانه موبایل ایران

موجودی آیفون ۱۳ احتمالا در هفته‌های آینده افزایش می‌یابد

میزان عرضه آیفون ۱۳ با نزدیک شدن به فصل تعطیلات احتمالا بیشتر خواهد شد. تحلیلگران و مشتریان نگران بودند که با آغاز فصل تعطیلات عرضه جدیدترین پرچمدار اپل همچنان بسیار محدود باقی بماند و همه کاربران نتوانند به این گوشی هوشمند دست پیدا کنند.

به گزارش دیجی‌تایمز، تامین‌کنندگان اپل توانسته‌اند تا حدی با مشکل کمبود قطعات کنار بیایند و به نظر می‌رسد که تولید آیفون ۱۳ در آستانه فصل تعطیلات افزایش پیدا خواهد کرد. شرکای اپل در زنجیره تامین می‌توانند ببینند که شکاف میان عرضه و تقاضا برای آیفون ۱۳ در حال کمتر شدن است، چون تولید بردهای مدار مجتمع این گوشی شتاب بیشتری گرفته است.

آیفون هم مثل بسیاری از محصولات الکترونیکی تحت تاثیر مشکل کمبود جهانی تراشه قرار گرفته و عرضه محدودی را تجربه می‌کند. این گوشی هوشمند در بسیاری از کشورها با هفته‌ها تاخیر به دست خریداران می‌رسد و برخی از مدل‌های آن تا چند ماه دیگر موجود نیست.

اپل در فصل گذشته گفته بود که کمبود تراشه و مشکلات زنجیره تامین حدود ۶ میلیارد دلار برای این شرکت هزینه برداشته است. مدیرعامل اپل و «لوکا مایستری»، مدیر ارشد امور مالی اپل به سرمایه‌گذاران این شرکت هشدار داده بودند که اثر کمبود تراشه می‌تواند در فصل تعطیلات پیش رو بیشتر از ۶ میلیارد دلار باشد.

بخش عمده محصولات اپل، از آیفون گرفته تا ایرپاد و مدل‌های جدید مک‌بوک پرو، تغییرات قابل توجهی داشته‌اند و به همین خاطر انتظار می‌رود که کاربران در فصل تعطیلات استقبال خوبی از آن‌ها داشته باشند. کوپرتینویی‌ها در آستانه فصل تعطیلات قوانین مرجوعی محصولات را هم تغییر داده و حالا بازه زمانی بیشتری را درنظر گرفته‌اند. اکنون همه خریدهایی که از ۱ نوامبر تا ۲۵ دسامبر انجام شود، می‌تواند تا تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۲ به اپل برگردند. این قانون برای آیفون، آیپد، مک، اپل واچ، اپل تی‌وی، ایرپاد و هوم‌پاد مینی اجرا می‌شود.

استفاده از مطالب سرچ مرچ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام سرچ مرچ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت خانه موبایل ایرانیان تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.